Broj pregleda članka : 122920

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Сцена Маска, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting
MLADEN OGNJANOVIĆ

Rođen 11.05.1950. u Šapcu

  • Prvak Šabačkog pozorišta
  • Član udruženja dramskih umetnika

Igrao za pozorišta u Šapcu, Tuzli, Beogradu, Vršcu

 

ZNAČAJNIJE ULOGE:

Roberto ( Kavijar i pasulj – P.S. Tarabuzi ) režija – Boris Kovač

Đoka ( Sumnjivo lice – B. Nušić ) režija – Ljuba Milošević

Petar ( Poslednji – M. Gorki ) režija – Bogdan Jerković

Onaj treći ( Nekad i uvek – B. Nušić ) režija Petar govedarović

Radnik ( Sluge I. Cankar ) režija – Aleksandar Glovacki

Aljoša Karamazov ( Aljoša Karamazov – F. Dostojevski ) režija –

Dragan Jović

Đoko Potrk ( Delije na Bihaću – B. Ćopić ) režija – Petar Govedarović

Efendija Jusuf ( Hasanaginica – Lj. Simović ) režija – Dragan Jović

Anučkin ( Ženidba – N.V. Gogolj ) režija – Jovan Putnik

Stojan ( Koštana – B. Stanković ) režija – Petar Govedarović

Popac ( Kafana u luci – M. Ilić ) režija – Velimir Mitrović

Zdravko ( Kamen za pod glavu – M. Novković ) režija – Ljubomir

Milošević

Mirča ( Lisopoljci – D. Simić ) režija – Vukan Jovanović

Petar ( Šuma – A.N. Ostrovski ) režija – Predrag Dinulović

Stanimir (Legenda o kapetanu – M. Renovčević) režija – Slobodan Đukić

Mladen Đurić ( Protekcija – B. Nušić ) režija – Petar Govedarović

Talijan ( Doživljaji Nikoletine Bursaća ) režija – Ljuba Milošević

Tonko ( Češalj – F. Hadžić ) režija – Zoran Ristić

Radivoj ( Raskršće – D. Tomić ) režija – Slavenko Saletović

Mladić ( Dva muškarca pod krevetom – F. Dostojevski ) režija – Vukan

Jovanović

Cvrca ( Usrećitelji – R.L. Đukić ) režija – Petar Govedarović

J.D. Glumov ( Kola mudrosti, dvoja ludosti – A.N. Ostrovski ) režija –

Cisana Murusidze

Mića ( Gimnastika sa dva cvancika – D. Erić ) režija – Saša Glovacki

Lola ( Jelena Ćetković – A. Popović ) režija Bora Grigorović

Pera ćata ( Limunacija – D. Kovačević ) režija – Vladimir Putnik

Maksim (Hotel slobodan promet – Ž.Fejdo) režija – Velimir Mitrović

Aleksa ( Laža i paralaža – J.S. popović ) režija – Velimir –Velja – Mitrović

Nik ( Ko se boji Virdžinije Vulf - ) režija – Strahinja Rodić

Grujić ( Robije O. Daviča) režija - Petar govedarović

Ćopa ( Kod večite slavine – M. Nastasijević ) režija – Dijana Milošević

Doktor Stokman ( Neprijatelj naroda – H. Ibzen ) režija – Nenad Ilić

Trifun Spasić ( Ožalošćena porodica – B. Nušić ) režija – Duško Rodić

Leopold Kopživa ( Nepodnošljivo lako – V. Havel ) režija – Vladimir Lazić

Velizar ( Zvezda na čelu naroda – M.Novković ) režija – Milan Karadžić

Dule ( Smrtonosna motoristika – A. Popović ) režija – Lenka Udovički

Policaja ( Koštana – B. Stanković ) režija – Mile Gajić

Svetozar Ružičić ( Pokondirena tikva – J.S. Popović ) režija – Milan Karadžić

Epihodov ( Višnjik – A.P. Čehov ) režija – Vitalij Dvorcin

Viktor E. Š. ( Buba u uhu – Ž. Fejdo ) režija – Kokan Mladenović

Gavrilo Skakavac ( Ohlađeni vo – J. Vujić ) režija – Mika Pavičević

Frenk Ford ( Vesele žene Vindzorske – V. Šekspir ) režija – Vladimir Lazić

Huan ( Jerma – F.G. lorka ) režija – Dijana Milošević

Gorčilo Obad ( Jesi li to došo da me vidiš - ) režija – Milan Karadžić

Laki Topalović ( Maratonci – D. Kovačević ) režija – Zlatko Sviben

Dr. Dačić ( Klimakterijum – R. Putnik ) režija – Milan Novčić

Drugi službenik ( Siroti mali hrčki - ) režija – Nikola Pejaković

Gospodin Pirgon ( Uobraženi bolesnik – Molijer ) režija – Velimir Mitrović

Milan ( Urnebesna tragedija – D. Kovačević ) režija – Tanja Mandić Rigonat

Stomil ( Tango – S. Mrožek ) režija – Radoslav Milenković

Strezo ( Tetovirane duše – G. Stefanovski ) režija – Radoslav Milenković

Prvi glumac ( Roz. i Gil. su mrtvi – T. Stopard ) režija – Nikita Milivojević

Cvetko Tričković ( Klanac – Ž. Hubač ) režija – Ljuboslav Majera

Borko Gracin ( Mrešćenje šarana – A. Popović ) režija – Kokan Mladenović

Kapetan Ivulić ( Buzdovan – K. Grubišić) režija – Kokan Mladenović

Miloje ( Vlast – B. Nušić ) režija – Mira Banjac

Fjodor ( Kokoška – N. Koljada ) režija – Radoslav Milenković

Patrun Furte ( Ribarske svađe K. Goldoni ) režija – Vladimir Lazić

Deda Meda ( Trka sa vremenom – A. Popović ) režija – Bojana Lazić

Hanibal ( Hanibal Podzemni – H. Bojčev ) režija – Predrag Štrbac

Martin ( Partija remija – D.L. Koburn ) režija – Ferid Karajica

Žak ( Ključ – V. Lanu ) režija - Ivan Tomašević

Krizal (Učene žene – Molijer) režija – Lilijana Ivanović

Gute (Bliži nebu – Ž. Hubač) režija – Željko Hubač

Čehov (Događaj u stanu br.2) režija – Nikita Milivojević

Babuš (Bubnjevi u noći – B. Breht) režija - Aleksandar Lukač

Inspektor Nešić (Luda lova – R. Kuni) režija – Lilijana Ivanović

TV. SERIJE:
- Srećni ljudi,

- Gle neko zvoni


FILMOVI:
- Žestoke godine


NAGRADE:
- Dve nagrade na festivalima “Ljubiša Jovanović”,

- Četiri nagrade za glumu na Festivalima “Joakim Vujić”

- Nagrada na Festivalu vojvođanskih pozorišta ( Vršac )

- Dve nagrade “Zoranov brk” Zaječar

- Dve nagrade na festivalima “ Dani komedije “ u Jagodini

- Nagrada za glumu i animaciju na festivalu dečjih pozorišta –

Zemun