Broj pregleda članka : 122923

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Сцена Маска, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting
IVAN TOMAŠEVIĆ

(Sremska 9/1 Šabac. 063 340 965)

 

Rođen 14.02.1959. u Valjevu

  • Prvak Šabačkog pozorišta
  • Član udruženja dramskih umetnika
  • Član udruženja dramskih pisaca

 

ZNAČAJNIJE ULOGE:

Paška (Prošlog leta u Čulimsku – A. Vampilov) režija – Slavenko Saletović

Pera ( Sirotice – M. Majstorović) režija – Slavenko Saletović

Kufta Paganini (Smrtonosna motoristika-A.Popović) režija - Miško Milojević

Amadeus Mocart ( Amadeus – P. Šefer ) režija - Miško Milojević

Rober (Stjuardese - M. Gamoleti ) režija – Petar Govedarović

Slobodan Radenik ( Robije O. Daviča) režija - Petar govedarović

Boda (Selektor – B. Zečević) režija – Aleksandar Lukač

Jago ( Pivara – B. zečević) režija – Aleksandar lukač

Vojcek ( Vojcek – G. Bihner ) režija – Aleksandar lukač

Drobac ( Putujuće pozorište Šopalović – Simović) režija - Aleksandar Lukač

Alva ( Lulu – F. Vedekind ) režija - Aleksandar Lukač

Artur ( Tango – S. Mrožek ) režija – Radoslav Milenković

Vojdan ( Tetovirane duše – G. Stefanovski ) režija – Radoslav Milenković

Kurt ( Plej Strinberg – F. Direnmat ) režija – ljuba Milošević

Leopold Kopživa ( Largo desolato – V. Havel) režija – Ljuba Milošević

Garson ( Jesi li to ti Normane ) režija – Nikita Milivojević

G-din Martin ( Ćelava pevačica – E. Jonesko ) režija – Nikita Milivojević

Siro ( Mandragola – N. Makijaveli) režija - Nikita Milivojević

Gildenstern ( Roz. i Gil. su mrtvi – T. Stopard ) režija – Nikita Milivojević

Prvi glumac (Roz. i Gil. su mrtvi -T. Stopard) režija Jovan grujić i Nikita Milivojević

Maksimilijan ( Pismo glava – S. Selenić ) režija - Nađa Janjetović

Rudolf Štal ( Nasip – S. Kovačević) režija – Nenad Bojić

Deli Jova ( Bela kafa – A. Popović ) režija – Nono Dragović

Bif (Smrt trgovačkog putnika – A. Miler ) režija - Aleksandar Đorđević

Banović Strahinja (Banović Strahinja–B.M.Mihiz) režija–Aleksandar Đorđević

Neven (Život je lep – R. Kuni) režija – Aleksandar Đorđević

Toza preduzimač (Dolaze moleri – Z. Đorđević) režija - Aleksandar Đorđević

Jova Abadžić ( Bontonirani Ćifta–J. Ristić Bečkerečanin) režija – Dejan Krstović

Čaruga (Čaruga) režija – Miroslav Trifunović

Milorad Bekrija ( Klanac – Ž. Hubač ) režija – Ljuboslav Majera

Kum Sveta ( Mrešćenje šarana – A. Popović ) režija – Kokan Mladenović

Pjer Rosi ( Buzdovan – K. Grubišić) režija – Kokan Mladenović

Janko ( Sabirni centar – D. Kovačević ) režija - Kokan Mladenović

Sekretar Milović (Dugo putovanje u Jevropu – S. Koprivica) – Kokan Mladenović

Hadži Toma ( Koštana – B. Stanković ) režija – Jug Radivojević

Don Žuan ( Don Žuan se vraća iz rata – E.F.Horvat ) režija - Vladimir Lazić

Uglješa ( Zidanje Skadra – Z. Simović ) – Vladimir Lazić

Toza ( Vlast – B. Nušić ) režija – Mira Banjac

Arist (Učene žene – Molijer) režija – Lilijana Ivanović

Glumac (Protuve piju čaj – D. Mihailović) režija – Jug Radivojević

Trajče (Bliži nebu – Ž. Hubač) režija – Željko Hubač

Narator (Događaj u stanu br.2) režija – Nikita Milivojević

Aćuš - stari anđeo (Alkoholičari – A.Viški) režija – Valentin Vencel

Idriz (Omer i Merima – M. Belović i S. Pešić) režija – Ivan Tomašević

Karl Balike (Bubnjevi u noći – B. Breht) režija - Aleksandar Lukač

Zoran Petrović (Luda lova – R. Kuni) režija – Lilijana Ivanović

Agaton (Ožalošćena porodica – B. Nušić) režija -  Bojana Lazić

Sudija (Pusti me da sanjam – I. Tomašević) režija – Ivan Tomašević

Nušić (Autobiografija – B. Nušić. Adapt. Mirjana Jevtić-Kolenc) režija – Ivan Tomašević

Glumac (Zoran Radmilović – I. Tomašević) režija – Andrea Ada Lazić

Doni (Poručnik sa Inišmora – M. Mekdona ) režija – Igor Damnjanović

Evrem (Ratko i Julijana – Ž. hubač) režija – Željko Hubač

Staljin (Mladi Staljin-Džon Hodž) - Nebojša Bradić

Madam Pomere (Tektonika osećanja - E. E. Šmit) režija Andrea Ada Lazić
Pukovnik Vauhnik
(Kainov ožiljak -V.Kecmanović i D.Stojiljković) Jug Radivojević
Kleon
(Perikle – V. Šekspir) režija – Nikita Milivojević
Klotaldo
(Život je san – Pedro Kalderon) režija – Aleksandar Lukač


TV. SERIJE:

- Srećni ljudi
- Porodično blago
- Gle neko zvoni
- Strah od ljubavi (Italija)
- Restaurator (Italija)
- Miris kiše na Balkanu
- Sinđelići
- Sumnjiva lica
- Nemanjići
- Jutro će promeniti sve
- Delirijum tremens
- Šifra Despot

FILMOVI:
- Sulude godine
- Skandal u rimskoj banci (Italija)
- Duplo ništa
- Božanstvena ironija
- Zalažem se za laž
- Miris kiše na Balkanu
- Vacanze di Natale (Italija)

- Čekrk

- Gli anni spezzati (Italija)

- Sword of Vengeance (Velika Britanija)
- Duisburg (Italija)
- Bumerang (kratki film)


TEKSTOVI:
- Boj na Dublju ( scenario za Svečanu akademiju )
- Klara dogodilo se nešto neočekivano
- Sve o onim stvarima i šire sa ženskama
- Kabare (drama)
- Kabare “Fantazija o ženi – žena, žena e pa šta je?”
- Gle neko zvoni (TV. serija)
- Da se ne pročuje (TV serija)
- Pusti me da sanjam
- Zoran Radmilović  (monodrama)
- Veliki rat
- Nušićev optimalan broj

TEKSTOVI ZA DECU:
- Novogodišnji bal
- Pozorišne čarolije
- Vremeplov ( koautor sa Anetom Tomašević)
- Bajka o čokoladi
- Kako postati glumac

REŽIJE:
- Putujuće pozorište Rikoti 
- Boj na Dublju
- Klara dogodilo se nešto neočekivano
- Sve o onim stvarima i šire sa ženskama
- Ključ
- Kraljica smeha
- Tražim pomilovanje
- Fantazija o ženi – žena žena e pa šta je? ( kabare )
- Omer i Merima
- Pusti me da sanjam
- Autobiografija (Nušić)
- Retromorfoza
- Improvizacije varijacija
- Sveti Georgije ubiva aždahu
- Veliki rat
- Nušićev optimalan broj
- 1984. (Orvel)
- Siroti mali hrčki
- Klim Klem
- Hotel San
- Višnjik
- Na pučini
- Iskušenje

 

PREDSTAVE ZA DECU:
- Novogodišnji bal
- Pozorišne čarolije
- Vremeplov
- Bajka o čokoladi
- Kako postati glumac


NAGRADE:
-  Nagrada publike za najbolju monodramu na Festivalu monodrame u Bitolju 2015.god.
- Zlatni medaljon “Ljubiša Jovanović”,
- Nagrada “Ljubiša Jovanović”,
- Nagrada za glavnu ulogu na Joakim-inter-festu
- Nagrada za glavnu ulogu na Joakim-festu
- Nagrada za glavnu ulogu na internacionalnom festivalu “Autor” u Temišvaru
- Dvanaest nagrada za glumu na Festivalima “Joakim Vujić”
- Dve nagrade na festivalima “Talija fest” Beograd
- Dve nagrada “Zoranov brk” Zaječar
- Nagrada “Zlatni pečat” Banjaluka
- Nagrada udruženja dramskih umetnika
- Nagrada “Boris Kovač” Šabac
- Nagrada za najbolju ulogu – Festival malih scena- Bijeljina
- Nagrada stručnog žirija – bronzana maska - za predstavu u celini ( tekst i režija ) za predstavu “Klara dogodilo se nešto neočekivano” na internacionalnom festivalu TREMA FEST
- Nagrada publike – srebrna maska – za predstavu u celini (teksti režija) za predstavu “Klara dogodilo se nešto neočekivano” na internacionalnom festivalu TREMA FEST
- Mostarska liska
- Nagrada za glumačko ostvarenje na III Komedija festu
- ZLATNA KOLAJNA PUBLIKE – Festival monodrama i pantomime - Zemun
- Nagrada sponzora festivala – Festival monodrama i pantomime – Zemun
- Nagrada za najbolju mušku ulogu na Festivalu komedije u V. Zvorniku
- Velika nagrada publike za najbolju predstavu (Kraljica smeha) na Festivalu duo-drame
-  Nagrada Međunarodnog stručnog žirija za najbolji glumački par (sa Anetom Tomašević) za predstavu "Ćelava pevačica" na Festivalu "Risto Šiškov - festival NETA" u Strumici - Makedonija

- Nagrada za najboljeg glumca Festivala na XXX Festivalu pozorišta U Lipecku (Rusija) 2014. godine.